سلام. امیری هستم در این مطلب به {معرفی بهترین برند های سیم و کابل ایران}  میپردازیم. و همچنین 6 برند برتر سیم و کابل ایرانی را معرفی میکنیم.

این مقاله آموزشی توسط تیم پشتیبانی آگرکو تهیه و انتشار یافته است.

امروزه در ایران استفاده از سیم و کابل به بخشی جدایی ناپذیر از زندگی ما تبدیل شده است.

ما هر روز و در تمام شرایط ممکن از سیم و کابل استفاده می کنیم. چه در خانه ها و چه دفاتر، سیم های برق تقریباً در همه مکان ها استفاده می شود. از آنجایی که در ایران خودمان توانایی ساخت سیم و کابل را داریم منظور تولید داخلی وجود دارد.

به همین دلیل برند های کابل ایرانی زیادی به وجود آمده است . مردم از وجود برندهای بسیار زیاد سیم برق آگاه نیستند و لزومی ندارد که محبوب ترین مارک ها بهترین باشند.

در واقع برخی از برندهای نه چندان معروف بهترین هستند. بنابراین در اینجا لیستی از چند مورد از این برندها را که بهترین جنس سیم وکابل را تولید می کنند را لیست خواهیم کرد.

بهترین برند سیم و کابل ایرانی چیست

اگر هنوز فرق سیم و کابل را نمی دانید در مقاله ” معرفی انواع سیم و کابل صنعتی و خانگی ” به صورت کامل تفاوت آنها را توضیح داده ایم .

بهترین مارک سیم و کابل ایرانی کدام برند است : این سوال یکی از سوالاتی است که ذهن خریداران کابل را به خود مشغول کرده است. و پاسخ درست به این سوال می تواند تحول بزرگی در خرید و فروش صنعت سیم و کابل ایران ایجاد کند.

در ادامه به این سوال پاسخ می دهیم که سیم و کابل خوب چه ویژگی هایی دارد. و فاکتورخوب بودن آنها چیست؟ با این شاخص ها می توانیم در معرفی بهترین برند های سیم و کابل ایران به انتخاب شما کمک کنیم.

بهترین برند سیم و کابل ایرانی چیست
بهترین برند سیم و کابل ایرانی چیست

برای خرید سیم و کابل مرغوب باید به چند نکته اساسی توجه کنید . البته این موضع که تولید کنندگان سیم و کابل در ایران تعداد کمی ندارند. و همگی ادعا دارند که بهترین مارک سیم و کابل را تولید میکنند. نباید روی خرید شما تاثیر بگذارد.

البته همین موضع هم کار را برای انتخاب بهترین مارک سیم و کابل ایرانی سخت مینماید. سه اصل مهم برای تشخیص یک برند خوب وجود دارد. سابقه کاری، کیفیت جنس تولیدی و همچنین رضایت مشتریان قبل خرید سیم و کابل حتما به نکات ویژه توجه نماید.

نکته ویژه : دو مورد سابقه کاری و رضایت مشتریان را میتوانید از سایت های شرکت های تولید کننده سیم و کابل رصد نمایید. یا اینکه از پلتفرم های فروشگاهی بزرگ کمک بگیرید.

به اینصورت که در بخش نقد محصولات آن برند مورد نظر را مطالعه نمایید و ببیند دیگران درباره خرید خود چه می گویند. البته یک راه دیگر مانند ماهنامه و هفته نامه هم وجود دارد که در آن جا میتوان سابقه و حتی شرکت های خوبی را دید.

کیفیت جنس تولیدی را چگونه تشخیص دهیم

همان طور که گفتیم کیفیت جنس و همچنین قیمت سیم کابل مهم ترین گزینه برای خرید میباشد. که ما در مقاله معرفی بهترین برند های سیم و کابل ایران به صورت ویژه این مورد را توضیح خواهیم داد.

برای یافتن بهترین برند که اجناس باکیفیت درست مینماید. باید چند پارمتر را مورد نظر بگیرد. نوع هادی یا همان فلز رسانا و کیفیت آن ( درصد خلوص فلز) , نوع پوشش سیم یا کابل اینکه از چه عایقی استفاده میکند و جنس عایق چیست.

برسی نوع هادی و تاثیر آن در کیفیت سیم و کابل

برای اینکه یک خرید مطمعن داشته باشید. کیفیت جنس سیم مسی حتما باید چک شود. یک هادی رسانا مثل سیم مسی باید به رنگ روشن یا براق باشد.

این نشان دهنده خلوص رشته های سیم میباشد و خلاف این یعنی مس مورد نظر کیفیت خوبی ندارد. همچنین باید انعطاف پذیر (نرم) باشد. که درهنگام کار سیم مورد نظر خراب ( شکسته ) نشود.

برسی نوع روکش و تاثیر آن در کیفیت سیم و کابل

یکی از مهم ترین موراد در سیم و کابل نوع روکش آن میباشد. روکش ها معمولا از دو جنس فلزی یا پلاستکی تهیه می شوند. که بیشترین روپوش سیم متعلق به نوع جنس پلاستیک و پی وی سی میباشد.

که در ایران هم استفاده فروانی دارند. روکش سیم از این دلیل مهم میباشد. که باعث میشود طو عمر سیم بالاتر برود. یا از رطوبت و آب محافظت میکند.

معرفی بهترین مارک های سیم و کابل ایران
معرفی بهترین مارک های سیم و کابل ایران

مس همیشه رسانای بهتری از آلومینیوم نیست

صد درصد بهترین مارک های سیم و کابل ایرانی باید کابل مسی و هم آلومینیومی تولید کند تا نیازهای مشتریان خود را برآورده نمایند.

اکنون بسیاری از مردم بر این باورند که , مس در هر صورت رسانایی بسیار بهتری نسبت به آلومینیوم دارد. این باور نادرست میباشد. هنگام بحث در مورد اینکه کدام نوع رسانا بین این دو فلز بهتر است، باید عوامل زیادی را در نظر گرفت. در مواردی که از ولتاژهای بالا در فواصل طولانی استفاده می شود، استفاده از کابل های آلومینیومی مقرون به صرفه تر از کابل های مسی خواهد بود.

معرفی بهترین برند های سیم و کابل ایران

در ادامه به پنج معرفی بهترین برند های سیم و کابل ایران خواهیم پرداخت و ادرس سایت هر کدام را نیز درج کرده ایم.

معرفی برند سیم و کابل مشهد

شرکت سیم و کابل مشهد با تکیه بر مجوزهای دریافت شده استاندارد و ایزو، توانسته است به برترین شرکت تولید سیم و کابل تبدیل شده و محصولات تخصصی خود از جمله کابل های مخابراتی را در سطح کشور و منطقه راهی نماید.

این شرکت که در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار دارد، فعالیت خود را از سال 1370 شروع کرده و در مدت زمان کوتاهی، سهم قابل توجهی از خط تولید سیم و کابل را برای پاسخ به تقاضای بازار، راه اندازی نمود.

 معرفی برند کابل متال

شرکت کابل متال ، از جمله شرکت های موفقی است که در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار داشته و فعالیت خود را در سال 1370 در خصوص تولید انواع سیم و کابل شروع نموده و توانسته است در کوتاه ترین زمان، خط تولید سیم و کابل خود را توسعه داده و مطابق با استانداردهای ملی و جهانی، عمل نموده و بهترین کیفیت را به عنوان موفق ترین شرکت تولید سیم و کابل ، عرضه نماید.

ضمن آن که در این شرکت، قیمت تولید سیم و کابل قابل رقابت با دیگر رقبای داخلی و خارجی است.

معرفی برند شرکت سیلیکون کابل اگر البرز

شرکت سیلیکون کابل اگر البرز تولیدکننده ی انواع سیم وکابل های مقاوم در برابر حرارت و اتش منطبق بر کلیه ی استانداردهای جهانی است .مجموعه اگر البرز جزء اولین تولیدکنندگان تخصصی سیم و کابل های نسوز سیلیکونی میباشدکه توانسته با دستاوردهای علمی و فنی موفق خود در این عرضه ، بخش عظیمی از نیازهای مصرف کنندگان این محصول میباشد.

 معرفی برند سیم و کابل همدان

شركت سيم و كابل همدان ، یکی از تولید کنندگان انواع سيم و كابل است که از سال 1361 فعالیت خود را شروع کرده و در مساحتی حدود هشت هکتار و با ظرفیت بالای تولید، اقدام به ساخت انواع سیم و کابل های مخابراتی و فشار ضعیف نموده است که مطابق با استانداردهای بین المللی است. این شرکت همچنین، در ساخت انواع مفتول مسی 8 میلی متر نیز فعالیت داشته و ظرفیت آن سالانه 7500 تن می باشد که سهم بالایی از بازار را از آن خود کرده است.

معرفی برند افلاک الکتریک خراسان

گروه کارخانجات افلاک الکتریک خراسان که در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران مطرح است، یکی از برجسته ترین تولید کنندگان انواع سیم و کابل است که خط تولید سیم و کابل با ظرفیتی بالا و تنوعی قابل توجه مشغول فعالیت است. از جمله محصولات این شرکت، شامل انواع محصول مسی، مخابراتی و آلومینیومی است که به خوبی توانسته است به عنوان موفق ترین شرکت تولید سیم و کابل ، اقدام به صادرات محصولات خود در سطح منطقه نماید.

معرفی برند سیمکو

شرکت سیمکو، به عنوان تولید کننده انواع سیم و کابل با کیفیتی عالی، اکنون در لیست کارخانه های برتر سیم و کابل ایران قرار دارد. این شرکت کابل 20کیلووات را برای نخستین بار در کشورمان ایران، در سال 1354 تولید نمود و این برند را در سطح منطقه به نامی آشنا و موفق ترین شرکت تولید سیم و کابل معرفی نمود.

منابع و مواخذ محتوای معرفی بهترین برند های سیم و کابل ایران

Introducing the best wire and cable brands in Iran

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *